Վերջին շրջանում չդադարող սահմանային սադրանքներն Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից նոր ագրեսիաների մեծ վտանգ են պարունակում. Արարատ Միրզոյան
Դեկտեմբերի 1-ին Լոձում ԵԱՀԿ նախարարական 29-րդ համաժողովի շրջանակներում Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Հունաստանի ԱԳ նախարար Նիկոս Դենդիասի հետ։
Արտգործնախարարները քննարկել են երկու եղբայրական ժողովուրդների կապերի վրա հիմնված հայ-հունական փոխգործակցության մի շարք հարցեր:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել իրենց տարածաշրջանների և միջազգային անվտանգային իրավիճակի շուրջ։
Նախարար Միրզոյանն իր գործընկերոջն է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ հայկական կողմի մոտեցումները, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ ստեղծված իրավիճակը: Արարատ Միրզոյան շեշտել է, որ ադրբեջանական կողմի ռազմատենչ հռետորաբանությունը և վերջին շրջանում չդադարող սահմանային սադրանքները Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից նոր ագրեսիաների մեծ վտանգ են պարունակում։

Непрекращающиеся в последнее время пограничные провокации содержат большую опасность новых агрессий со стороны ВС Азербайджана – Арарат Мирзоян
01/12/2022 15:00
В рамках 29-го заседания Совета министров ОБСЕ в городе Лодзь министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 1 декабря провел встречу с министром иностранных дел Греции Никосом Дендиасом, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Главы МИД обсудили ряд вопросов армяно-греческого взаимодействия, основанного на связях двух братских народов.
Стороны обменялись мнениями о ситуации с безопасностью в своих регионах и международной обстановке.
Министр Мирзоян представил своему коллеге позиции армянской стороны по урегулированию армяно-азербайджанских отношений, а также ситуацию, сложившуюся вокруг нагорно-карабахского конфликта. Арарат Мирзоян подчеркнул, что воинственная риторика азербайджанской стороны и непрекращающиеся в последнее время пограничные провокации содержат большую опасность новых агрессий со стороны вооруженных сил Азербайджана.