Ողջունում ենք Ֆրանսիայի դիրքորոշումն՝ ընդդեմ Ադրբեջանի քաղաքականության և ագրեսիվ պահվածքի. Ալեն Սիմոնյան
01/12/2022 10:32
Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի Ազգային ժողովին Ադրբեջանի ագրեսիան դադարեցնելու պահանջով բանաձևի համար։
«Մենք ողջունում ենք Ֆրանսիայի դիրքորոշումն՝ ընդդեմ Ադրբեջանի քաղաքականության և ագրեսիվ պահվածքի և շնորհակալություն ենք հայտնում Ազգային ժողովին՝ բանաձևի միաձայն ընդունման համար», - Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Ալեն Սիմոնյանը։
Հիշեցնենք՝ երեկ Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգաին ժողովը միաձայն ընդունել է Հայաստանին աջակցող և Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցներ առաջարկող բանաձև։

Мы приветствуем позицию Франции против политики и агрессивного поведения Азербайджана – Ален Симонян
01/12/2022 13:20
Председатель парламента Армении Ален Симонян выразил благодарность Национальному собранию Франции за принятие резолюции с требованием прекратить агрессию Азербайджана.
«Мы приветствуем позицию руководства Франции против политики и агрессивного поведения Азербайджана и благодарим Национальное собрание Франции за единогласное принятие соответствующей резолюции», - написал в своем микроблоге в Twitter Ален Симонян.
Напомним, вчера Национальное собрание Франции единогласно приняло резолюцию в поддержку Армении и призвало правительство страны ввести санкций против Азербайджана.