Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքում սպասվում է ձյուն, առանձին հատվածներում՝ մառախուղ
Դեկտեմբերի 3-ին հանրապետության լեռնային մարզերում, Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքում սպասվում է ձյուն, առանձին հատվածներում մառախուղ, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Երևանում այսօր և դեկտեմբերի 4-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Դեկտեմբերի 3-ի ցերեկը, 4-ի գիշերը, 5-ին, 6-ի երեկոյան ժամերին և 7-ին սպասվում է անձրև և մառախուղ:
Մարզերում այսօր ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Դեկտեմբերի 3-ի գիշերը, 4-ի ցերեկը, 5-ին, 6-ի երեկոյան ժամերին առանձին շրջաններում, 3-ի ցերեկը, 4-ի գիշերը և 7-ին շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ։
Լեռնային շրջաններում, Լոռիում, Տավուշում և Սյունիքում ձյան տեսքով, առանձին շրջաններում սպասվում է նաև մառախուղ: Քամին՝ արևելյան` 2-5մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 4-ին և 5-ին Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում կնվազի 5-6 աստիճանով:

В Лори, Тавуше и Сюнике ожидается снег
В горных регионах республики, в регионах Лори, Тавуш и Сюник 3 декабря ожидается снег, в отдельных местах – туман, низкая горизонтальная видимость, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга Армении.
В Ереване сегодня днем ожидается погода без осадков. Днем 3 декабря, 4 декабря ночью, 5 декабря и 6 декабря в вечерние часы и 7 декабря обижаются дождь и туман.
В областях республики сегодня ожидается погода без осадков. Ночью 3 декабря, днем 4 декабря, 5 и 6 декабря в отдельных регионах, днем 3 декабря, ночью 4 декабря в большинстве регионов ожидаются осадки.
В горных регионах, в предгорьях Лори, Тавуша и Сюника – в виде снега, в отдельных регионах ожидается также туман. Ветер восточный с порывами до 2-5 м/с.