Փորձ է արվում խզել Արցախի և Հայաստանի միակ կապը. Արտակ Բեգլարյան
Ադրբեջանի գործողությունները Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղում հերթական սադրանքն են։ Այս մասին գրել է Արցախի պետնախարարի խորհրդական Արտակ Բեգլարյանը։
«Ակնհայտ է, որ փորձ է արվում խզել Արցախի և Հայաստանի միակ կապը։ Այդ կապը, եռակողմ պայմանավորվածությունների համաձայն, ապահովում է ռուսական խաղաղապահ զորախումբը։
Այսպիսով, Ադրբեջանի գործողություններն ուղղված են ուղիղ Արցախի 120.000 բնակչության և խաղաղապահների դեմ։
Հուսով եմ, որ մոտ ապագայում ճանապարհային հաղորդակցությունը կվերականգնվի», - գրել է Բեգլարյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ բնապահպանական պատճառաբանությամբ փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին։

Артак Бегларян: Действия Азербайджана на трассе Горис-Степанакерт – это очередная провокация
Действия Азербайджана на трассе Горис-Степанакерт – это очередная провокация, написал в своем Telegram-канале советник Государственного министра Республики Арцах  Артак Бегларян.
«Очевидно, что предлог является надуманным, под ним осуществляется попытка разрыва единственной связи Арцаха и Армении.
Эта связь, согласно трехсторонним договоренностям, обеспечивается российским миротворческим контингентом.
Таким образом, действия Азербайджана направлены напрямую против 120,000-ого населения Арцаха и миротворцев.
Надеюсь, что в ближайшее время автомобильное сообщение будет восстановлено», – написал Бегларян.
Напомним, сегодня группа азербайджанцев в гражданской одежде перекрыла трассу Степанакерт-Горис из экологических соображений на перекрестке под Шуши-Карин Так.