Հայաստանը կարևորում է Թաիլանդի հետ բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումը. Վահագն Խաչատուրյան
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թաիլանդի թագավոր Մահա Վաջիրալոնգկորն Ֆրա Վաջիրակլաոչաոյուհուային Թաիլանդի Ազգային տոնի կապակցությամբ։
«Հայաստանը կարևորում է Թաիլանդի հետ բարեկամական կապերի հետևողական զարգացումն ու խորացումն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում։
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կամրապնդենք և կընդլայնենք համագործակցությունը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Թաիլանդի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարեկեցություն», - նշված է ուղերձում։

Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание королю Таиланда
Президент Армении Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Королю Таиланда Махе Вачиралонгкорну Фра Вачираклаочаоюхуа по случаю Национального праздника страны, сообщает пресс-служба президента республики.
«Армения придает большое значение последовательному развитию и углублению дружественных связей с Таиландом как на двусторонней основе, так и на многосторонних площадках.
Надеюсь, что совместными усилиями мы укрепим и расширим сотрудничество между Арменией и Таиландом во благо наших народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Таиланда – мира и благоденствия», - отмечается в послании.