Ռոբերտ Հայրապետյանը պատգամավորի մանդատը չի վերցնի
Իրավաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը պատգամավորի մանդատը չվերցնելու վերաբերյալ դիմում է ներկայացրել։ Այդ մասին նա տեղեկացնում է իր ֆեյսբուքյան էջում։
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, քիչ առաջ դիմում եմ ներկայացրել ՀՀ ԱԺ պատգամավորի մանդատը չվերցնելու վերաբերյալ:
Ստեղծված իրողություններն անհամատեղելի են հավանական պատգամավորական գործունեությանս հանդեպ ունեցած պատկերացումների և առաջնային մանդատից բխող գործողությունների հանդեպ ունեցածս պատասխանատվության հետ:
Հետագա հասարակական գործունեությանս մեջ անդավաճան եմ մնալու սկզբունքներիս և անկախ կարգավիճակից` շարունակելու եմ ընդդիմադիր գործունեությունս ու պայքարը` գործող ապիկար իշխանությունների դեմ:

Роберт Айрапетян отказался взять депутатский мандат
Юрист Роберт Айрапетян представил заявление об отказе от депутатского мандата. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
«Дорогие соотечественники, немногим ранее я представил заявление об отказе от мандата депутата Национального Собрания Армении.
Сложившиеся реалии несовместимы с моими представлениями о возможной депутатской деятельности и той ответственностью, которую я чувствую к вытекающим из первичного мандата полномочиям.
В своей дальнейшей деятельности я сохраню верность своим принципам и независимому статусу, продолжу оппозиционную деятельность и борьбу против действующих бездарных властей.