Արարատ Միրզոյանը ԱՄՆ դեսպանին պարգևատրել է ԱԳՆ պատվո մեդալով (Տեսանյութ)
Դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ՀՀ-ում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսիին:
Զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են ՀՀ-ԱՄՆ հարաբերություններում առկա դրական դինամիկան, այդ թվում` ակտիվ քաղաքական երկխոսության առումով:
Նախարար Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Թրեյսիին հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած զգալի ավանդի համար և այդ կապակցությամբ պարգևատրել դեսպանին ՀՀ ԱԳՆ պատվո մեդալով: Արարատ Միրզոյանը հաջողություններ է մաղթել Լին Թրեյսիին իր հետագա ծառայության մեջ:

Арарат Мирзоян наградил посла США почетной медалью МИД
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 7 декабря принял посла США Линн Трейси, завершающую свою дипломатическую миссию в Армении, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Собеседники с удовлетворением отметили положительную динамику в отношениях Армения -США, в том числе в плане активного диалога.
Министр Мирзоян поблагодарил посла Трейси за значительный вклад, внесенный в развитие армяно-американских отношений, и наградил посла почетной медалью МИД Армении. Арарат Мирзоян пожелал Линн Трейси успехов в дальнейшей службе.