«Հրապարակ». Համընդհանուր հայտարարագրման նախագծի քննարկումը հունից հանեց ՔՊ-ական պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանին
07/12/2022 10:39
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Համընդհանուր հայտարարագրման ինստիտուտի ներդրումը միանշանակ ընկալում չի գտել անգամ ՔՊ-ի ներսում։ Երեկ ԱԺ-ին ներկայացված նախագծի քննարկումը հունից հանեց ՔՊ-ական պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանին, երբ տնտեսական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը բերեց թանկարժեք նկար ունեցողների օրինակը՝ ասելով, որ այդ մարդիկ չեն կարող նույնականացվել իրական կարիքավորների հետ։
Արսենյանը բորբոքվեց. «Հո մարդիկ կրակը չե՞ն ընկել, որ իրենց տանը նկար ունեն։ Էդ պատին կախված նկարը երբեմն թանկանում է, երբեմն՝ էժանանում», և հորդորեց, որ մոռանան այդ նկարի մասին։ Ըստ մամուլի հրապարակումների՝ 2021-ի հայտարարագրում Արսենյանը 19 նկար է հայտարարագրել՝ ընդհանուր 533 մլն դրամ արժեքով»։

«Грапарак»: Обсуждение проекта о всеобщем декларировании доходов вывело из себя Гургена Арсеняна
Газета «Грапарак» пишет, что внедрение системы всеобщего декларирования доходов неоднозначно воспринимают даже в правящем «Гражданском договоре».
«Депутат фракции «Гражданский договор» Гурген Арсенян вчера во время обсуждения представленного парламенту проекта вышел из себя, когда председатель постоянной комиссии по экономическим вопросам Бабкен Тунян привел в пример тех, у кого есть дорогие картины, заявив, что эти люди не могут отождествляться с реальными нуждающимися.
Арсенян вышел из себя: ″Почему люди должны страдать из-за того, что у них дома есть картины? Цена этой висящей на стене картины иногда повышается, а иногда цена снижается″, и призвал, чтобы забыли о картине. Согласно публикациям прессы, в декларации 2021 года Арсенян задекларировал 19 картин, общей стоимостью 533 млн. драмов», - пишет газета.