Ճապոնիայի դեսպանն այցելել է Սպիտակի բժշկական կենտրոն
Հայաստանում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆուկուսիմա Մասանորին այսօր՝ դեկտեմբերի 7-ին, մարզային փրկարարական վարչության պետ Սերոբ Գաբրիելյանի ուղեկցությամբ այցելել է Սպիտակի բժշկական կենտրոն:
Դեռ ամիսներ առաջ Սպիտակ-Վանաձոր ավտոճանապարհին վթարի էին ենթարկվել Ճապոնիայի քաղաքացիներ, տեղափոխվել Սպիտակի բժշկական կենտրոն, վիրահատվել, ստացել անհրաժեշտ բուժօգնությունն ու դուրս գրվել:
Բժշկական կենտրոնի տնօրեն Վարդուհի Սիսակյանի և Լոռու մարզպետարանի առողջապահության բաժնի պետ Լուսինե Վարդանյանի ուղեկցությամբ դեսպանը շրջել է հիվանդանոցում, ծանոթացել պայմաններին, տեխնիկական հագեցվածությանը, հանդիպել նաև իրենց քաղաքացիներին վթարից հետո վիրահատած բուժանձնակազմին:

Посол Японии посетил медицинский центр Спитака
Чрезвычайный и Полномочный посол Японии в Армении Фукусима Масанори сегодня, 7 декабря, в сопровождении начальника областного спасательного управления Сероба Габриеляна посетила медицинский центр Спитака.
Еще несколько месяцев на трассе Спитак-Ванадзор граждане Японии попали в ДТП, были доставлены в Спитакский медицинский центр, успешно прооперированы и после оказания необходимой медицинской помощи выписаны из больницы.
В сопровождении директора медицинского центра Вардуи Сисакян и начальника отдела здравоохранения Лорийской областной администрации Лусине Варданян посол осмотрел больницу, ознакомился с условиями, техническим оснащением, встретился также с медицинским персоналом, оперировавшим граждан Японии после аварии.