Շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյուն
Հանրապետության տարածքում դեկտեմբերի 8-ի ցերեկը, 9-12-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, դեկտեմբերի 13-ին շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյուն: Դեկտեմբերի 9-12-ն Արարատյան դաշտում առավոտյան ժամերին, 13-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է մառախուղ:
Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 9-10-ի ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով, գիշերը կնվազի 4-6 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի 8-ի ցերեկը, 9-12-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Դեկտեմբերի 13-ին սպասվում է անձրև և մառախուղ:

В значительной части регионов Армении ожидаются осадки, в горных районах –снег
В областях республики вечером днем 8 декабря, 9-12 декабря ожидается погода без осадков, сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга Армении.
13 декабря в значительной части регионов ожидаются осадки, в горных районах – в виде снега. 9-12 декабря в утренние часы в Араратской долине, 13 декабря в значительной части регионов ожидается туман.
Температура воздуха днем 9-10 декабря постепенно повысится на 2-4 градуса, ночью понизится на 4-6 градусов.
В Ереване днем 8 декабря, 9-12 декабря ожидается погода без осадков. 13 декабря ожидается дождь и туман.