Պուտինի հետ հանդիպմանը Փաշինյանը հայտարարել է Լեռնային Ղարաբաղում լարվածության աճի մասին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում լարվածության աճի մասին:
«Մեզ մոտ իրավիճակը լարված է մնում. Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորումը մնում է մեր տարածաշրջանի գլխավոր խնդիրը։ Ցավոք սրտի, մենք տեսնում ենք նաև ԼՂ-ում լարվածության աճ՝ ռուս խաղաղապահների պատասխանատվության գոտում», - ասել է Փաշինյանը։
Նա մատնանշել է վերջերս Լաչինի միջանցքի փակման փաստը։
«Լեռնային Ղարաբաղում այս կապակցությամբ մեծ մտահոգություններ կան։ Եվ ես հույս ունեմ, որ այսօր մենք կկարողանանք քննարկել տարածաշրջանային անվտանգության բոլոր հարցերը», - հավելել է Փաշինյանը։

Пашинян на встрече с Путиным заявил о росте напряженности в Нагорном Карабахе
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на встрече с президентом РФ Владимируом Путиным заявил о росте напряженности в Нагорном Карабахе в зоне ответственности российских миротворцев.
«У нас обстановка остается напряженной. Главным вопросом в нашем регионе остается нагорно-карабахское урегулирование. К сожалению, мы видим еще и рост напряженности в Нагорном Карабахе в зоне ответственности российских миротворцев», - заявил Пашинян.
Он указал на факт недавнего перекрытия Лачинского коридора.
«В Нагорном Карабахе есть большие опасения по этому поводу. И я надеюсь, что сегодня нам удастся обсудить все вопросы региональной безопасности», - добавил Пашинян.