«Հրապարակ». Մինչ դրսից կառավարության շենքի վրա անցքեր են բացում, ներսում շքեղ նորոգում է գնում՝ 16 մլն դրամանոց վերելակ, թանկարժեք գորգեր, մարմարյա սալիկներ
09/12/2022 09:55
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ավելի վաղ գրել էինք, որ վարչապետի աշխատակազմի վարչական շենքի կապիտալ վերանորոգում է ընթանում: Մինչ դրսից այդ շենքի վրա անցքեր են բացում, ներսում շքեղ նորոգում է գնում՝ մոտ 16 մլն դրամանոց վերելակ, թանկարժեք գորգեր, մարմարյա սալիկներ, որ ավելի հարմարավետ ու թանկ միջավայրում աշխատեն Արայիկ Հարությունյանն ու Նիկոլ Փաշինյանը։ Բացի այդ՝ ևս 17,5 մլն դրամ է տրամադրվել կառավարության աշխատակազմի շենքի ջեռուցման համակարգի նորոգմանը, որ Նիկոլ Փաշինյանն ու Արայիկ Հարությունյանը, Բագարտ Բադալյանն ու հատկապես Տարոն Չախոյանը ձմռանը հանկարծ չմրսեն։ Գնումը կատարվել է դեռևս 2022-ի ապրիլին՝ «Մենարշին» ՍՊԸ-ից, սակայն պայմանագիրն ուժի մեջ է մտել նոյեմբերի 30-ին»։

«Грапарак»: Пока на фасаде здания правительства сверлят отверстия, внутри здания проводится шикарный ремонт – лифт за 16 млн. драмов, дорогие ковры, мраморные плитки
09/12/2022 12:08
Газета «Грапарак» пишет, что в административном здание Аппарата премьер-министра проводится капитальный ремонт.
«Пока на фасаде здании сверлят отверстия, внутри полным ходом идет шикарный ремонт – лифт за 16 млн. драмов, дорогие ковры, мраморные плитки, чтобы Араик Арутюнян и Никол Пашинян работали в более комфортной и роскошной обстановке.
Кроме того, еще 17,5 млн. драмов предоставлено на ремонт системы отопления здания аппарата правительства, чтобы Никол Пашинян и Араик Арутюнян, Баграт Бадалян и, особенно Тарон Чахоян, вдруг не замерзли зимой. Закупка осуществлена еще в апреле 2022 года, у ООО «Менаршин», однако договор вступил в силу с 30 ноября», - отмечает издание.