«Հրապարակ». ԱԺ «բնակիչներին» սնունդ կմատուցի «Բլիզարդ քեյթրինգ» ընկերությունը, որն ընտրվել է առանց մրցույթի
10/12/2022 10:55
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երկուշաբթի օրը տեղի կունենա ԱԺ նոր ճաշարանի բացումը։ ԱԺ բուֆետը մի քանի ամիս վերանորոգվում էր, թարմացվում էր կահկարասին, երեկ վերջին շտրիխներն էին անում, որ դիմավորեն ճաշարանն աշխատեցնող նոր ընկերությանը։ Մենք պարզեցինք, որ ԱԺ «բնակիչներին» սնունդ կմատուցի «Բլիզարդ քեյթրինգ» ընկերությունը, որն ընտրվել է առանց մրցույթի։ ԱԺ աշխատակազմից հաստատեցին մեր լուրը։
Աշխատակազմն ընկերության հետ ծառայությունների մատուցման պայմանագիր է կնքել՝ ժամանակավոր, մինչև մրցույթով որոշվի հաղթողը։ Մրցույթն անելու է Պետգույքի կառավարման կոմիտեն, որը շատ խոշոր՝ մոտ 3 մլն դրամ վարձակալության գումար է սահմանել, ու հիմա ոչ մի ընկերություն չի ցանկանում գալ և այդքան գումարով վարձակալել ԱԺ բուֆետն ու աշխատեցնել»։

«Грапарак»: Организацией питания «жильцов» Национального Собрания займется компания «Blizzard Catering», которая выбрана без проведения конкурса
10/12/2022 11:28
Газета «Грапарак» пишет, что в понедельник состоится открытие новой столовой Национального Собрания.
«Буфет Национального Собрания ремонтировался несколько месяцев, обновлялась вся утварь, вчера наводили последние штрихи, чтобы встретить новую компанию, которая будет управлять столовой. Мы выяснили, что «жильцам» Национального собрания питание будет предоставлять компания «Blizzard Catering», которая выбрана без проведения конкурса. В аппарате парламента подтвердили эту информацию.
Аппарат заключил с компанией договор, временный, до определения победителя по конкурсу. Конкурс будет проводить Комитет по управлению государственным имуществом, который установил очень крупную сумму за аренду и сейчас ни одна компания не хочет за такую сумму арендовать буфет Национального Собрания и работать», - пишет газета.