Սերժ Թանկյանը բոլորին կոչ է արել համախմբվել հանուն Արցախի
Աշխարհահռչակ ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանը սոցիալական ցանցերի իր էջերում անդրադարձել է Լաչինի միջանցքի շրջափակմանը:
Twitter-ի իր էջում Թանկյանը հրապարակել է օրեր առաջ TYT հեռուստաընկերությանը տված իր հարցազրույցը, որտեղ նա խոսում է Ադրբեջանի կողմից Արցախի անօրինական շրջափակման մասին: Թանկյանը նշում է, որ մարդասիրական իրավիճակը գնալով վատթարանում է: Ըստ նրա՝ ժամանակն է, որ ԱՄՆ նախագահը և ԱՄՆ իշխանություններն ուղղակի ճնշում գործադրեն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի վրա:
Facebook սոցիալական ցանցում Թանկյանը շնորհակալություն է հայտնել Լոս Անջելեսի քաղաքապետ Քերըն Բասին և քաղաքային խորհրդի նախագահ Փոլ Գրեգորյանին, որոնք պաշտոնական գրությամբ դիմել էին ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին՝ կոչ անելով օգնության հասնել Արցախի ժողովրդին: Նամակի մասին ավելի վաղ տեղեկացրել էր նաև «Արմենպրես»-ը:
Instagram-ի, Facebook-ի և Twitter-ի իր էջերում աշխարհահռչակ երաժիշտը կոչ է արել բոլորին իրենց սոցիալական էջերում տարածել Արցախի դրոշը՝ ի նշան արցախահայերի աջակցության, որոնք «Ադրբեջանի բռնապետի կողմից անօրինական շրջափակման պատճառով հայտնվել են հումանիտար աղետի շեմին»:
«Մինչ Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանական շրջափակումը շարունակվում է 24 օր, Արցախի հայկական Հանրապետությունը և նրա քաղաքացիները զրկված են առաջին անհրաժեշտության պարագաներից և պարենից: Տարածե՛ք այս դրոշը՝ ի աջակցություն Արցախի: Ալիևը և Ադրբեջանի կառավարությունը չեն ցանկանում, որ գոյություն ունենան այս դրոշը և այն ներկայացնող մարդիկ, այնպես որ, տարածե՛ք այն: Տարածե՛ք իրազեկություն, կրթե՛ք, կազմակերպե՛ք և համախմբվե՛ք՝ հանուն Արցախի: Գործողություննե՛ր ձեռնարկեք Ալիևի՝ էթնիկ զտման վերջին ջանքերի դեմ», - նշված է գրառման մեջ:

Серж Танкян призвал всех объединиться во имя Арцаха
Всемирно известный рок-музыкант Серж Танкян прокомментировал блокаду Лачинского коридора на своих страницах в социальных сетях.
На своей странице в Twitter Танкян опубликовал свое интервью, данное несколько дней назад телеканалу TYT, в котором он рассказывает о незаконной блокаде Арцаха Азербайджаном. Танкян отмечает, что гуманитарная ситуация ухудшается. По его словам, президенту США и властям США пора оказать прямое давление на президента Азербайджана Ильхама Алиева.
В социальной сети Facebook Танкян поблагодарил мэра Лос-Анджелеса Керна Басса и председателя городского совета Пола Грегоряна, которые направили официальное письмо президенту США Джо Байдену с призывом о помощи народу Арцаха. О письме ранее сообщала также «Арменпресс».
На своих страницах в Instagram, Facebook и Twitter всемирно известный музыкант призвал всех выложить на своих страницах в социальных сетях флаг Арцаха в знак поддержки арцахских армян, которые «находятся на грани гуманитарной катастрофы из-за незаконной блокады диктатором Азербайджана».
«Пока 24-дневная блокада со стороны Азербайджана продолжается, Армянская Республика Арцах и ее граждане лишены предметов первой необходимости и продуктов питания. Разверните этот флаг в поддержку Арцаха. Алиев и правительство Азербайджана не хотят, чтобы существовал этот флаг и люди, которые его представляют, поэтому распространяйте его. Распространяйте информацию, обучайте, организуйте и объединяйтесь во имя Арцаха. Примите меры против последних усилий Алиева по проведению этнических чисток», — говорится в сообщении.