Բանակցություններում մենք ԼՂ ժողովրդի ճակատագիրը որոշելու հավակնություն չենք ցուցաբերում. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
10/01/2023 13:19
Բանակցությունների ընթացքում մենք Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի ճակատագիրը որոշելու հավակնություն չենք ցուցաբերում, և դեռ 2018 թվականին եմ ասել, որ դա սխալ բանաձև է, լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այդ ճակատագրի հարցում որոշիչ դերը պետք է ունենա Լեռնային Ղարաբաղի ժողովուրդը։ Մենք բանակցում ենք այն մասին, որ պետք է տեղի ունենա միջազգայնորեն տեսանելի խոսակցություն ԼՂ հայության և Ադրբեջանի միջև՝ Բաքվի և Ստեփանակերտի միջև։ Իմիջիայլոց, ասեմ, որ դա մեր բանակցությունների թեմաներից մեկն է», - ասաց Փաշինյանը։

Армения не намерена решать судьбу народа Нагорного Карабаха, должен произойти разговор Степанакерта и Баку - Пашинян
10/01/2023 13:25
В переговорах мы не проявляем амбиций по решению судьбы народа Нагорного Карабаха. Еще в 2018 году я говорил, что это неправильная формула. Об этом на пресс-конференции заявил премьер Армении Никол Пашинян.
«Решающую роль в этом вопросе должен иметь народ Нагорного Карабаха. Мы ведем переговоры о том, что должен произойти международно видимый разговор между армянами Нагорного Карабаха и Азербайджаном, между Баку и Степанакертом. Кстати, это одна из тем наших переговоров», - сказал Пашинян.