Հայաստանի ու Արցախի ԱԳ նախարարները քննարկել են Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը
14/01/2023 13:59
Հունվարի 14-ին Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Արցախի նորանշանակ ԱԳ նախարար Սերգեյ Ղազարյանի հետ:
Նախարար Միրզոյանը շնորհավորել է գործընկերոջը պատասխանատու պաշտոնին նշանակվելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել իր գործունեության մեջ:
Արարատ Միրզոյանը և Սերգեյ Ղազարյանը քննարկել են Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակը:

Главы МИД Армении и Арцаха обсудили сложившуюся в результате блокирования Лачинского коридора ситуацию в Нагорном Карабахе
14/01/2023 14:48
Арарат Мирзоян 14 января встретился с новоназначенным министром иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Сергеем Газаряном. Подробности представляет пресс-служба МИД Армении.
Мирзоян поздравил коллегу с назначением на ответственную должность и пожелал ему успехов в работе.
Арарат Мирзоян и Сергей Газарян обсудили сложившуюся в результате блокирования Лачинского коридора ситуацию в Нагорном Карабахе.