Ցավակցություններս եմ հղում մահացած զինծառայողների ծնողներին, վիրավորներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում. ՀՀ նախագահ
19/01/2023 13:14
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ցավակցել է զոհված զինծառայողների ընտանիքներին․
Սրտի մեծ ցավով տեղեկացա Պաշտպանության նախարարության N զորամասում տեղի ունեցած ողբերգական հրդեհի մասին, որի զոհ են դարձել 15 զինծառայող, կան վիրավորներ:
Ցավակցություններս եմ հղում և վշտակցում մահացած զինծառայողների ծնողներին ու հարազատներին, վիրավորներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում:
Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու կյանքն ու առողջությունն անգին է, և ուժային կառույցներում ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքներում անվիճարկելիորեն և խստագույնս պետք է պահպանվեն անվտանգության բոլոր կանոններն այսօրինակ պատահարներն ի սպառ բացառելու համար:
Մեկ անգամ ևս խորին ցավակցություններս եմ հայտնում մահացածների հարազատներին և կիսում ծանր կորստյան վիշտը»:

Президент Армении выразил соболезнования семьям 15 военнослужащих, погибших в результате трагического пожара
Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян выразил соболезнования семьям 15 военнослужащих, погибших в результате трагического пожара․
«Дорогие соотечественники.
С большой болью я узнал о трагическом пожаре, произошедшем в N-й воинской части Министерства обороны, в результате которого погибли 15 военнослужащих, несколько военнослужащих получили ранения.
Передаю свои соболезнования родным и близким погибших военнослужащих, желаю скорейшего выздоровления раненым.
Жизнь и здоровье каждого гражданина Армении бесценны, и в силовых структурах и в гражданских инфраструктурах необходимо беспрекословно и неукоснительно соблюдать все правила техники безопасности, чтобы полностью исключить подобные происшествия.
Еще раз выражаю глубочайшие соболезнования родным и близким погибших и разделяю с ними скорбь тяжелой утраты», - говорится в послании президента.