Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Նիկոլաս Յակոբ Սխերմերսին:
Նախարար Հովհաննիսյանը, ողջունելով հյուրերին, առանձնահատուկ ընդգծել է Հայաստանի և Նիդերլանդների Թագավորության ֆինանսների նախարարությունների միջև երկարամյա համագործակցությունը, հատկապես՝ հանրային ֆինանսների կառավարման ոլորտում փորձի փոխանակման կարևորությունը:
Դեսպան պարոն Սխերմերսը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ ֆինանսների նախարարին և շնորհավորել նրան այդ պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակ և բարձր են գնահատել համագործակցային աշխատանքն ու պատրաստակամություն հայտնել խորացնել այն:

Важен процесс обмена опытом в сфере управления общественными финансами. Об этом заявил на встрече с Чрезвычайным и полномочным послом Нидерландов в Армении Николасом Схермерсом 1 февраля министр финансов Ваге Ованнисян.
В ходе встречи Ованнисян особо упомянул о долгосрочном сотрудничестве между министерствами финансов Армении и Нидерландов, отметив при этом важность обмена опытом в сфере управления общественными финансами.
В свою очередь, Схермерс поблагодарил Ованнисяна и поздравил его с назначением на должность главы Минфина.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, высоко оценили совместную работу и выразили готовность к ее углублению.