Մենք հնարավոր չգտանք մասնակցելու դեկտեմբերի 23-ին Մոսկվայում պլանավորված Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ հերթական քննարկմանը՝ Լաչինի միջանցքի ապօրինի բլոկադայի հանգամանքներից ելնելով, բայց միևնույն է, չմասնակցելով հանդերձ մենք փոխանցել ենք մեր առաջարկները Բաքվին, ԱԳՆ-ում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Բայց մոտ 10 օր առաջ ստացել ենք Ադրբեջանի պատասխանը։ Ըստ էության՝ քննարկման փուլում ենք։ Սա ցույց է տալիս, որ բանակցքային գործընթացը մեծ հաշվով կանգ չի առել, մեկնաբանություններն ու առաջարկները շարունակվել են փոխանակվել, և այժմ մենք հանդես կգանք մեր նոր մեկնաբանություններով՝ ադրբեջանական կողմի մեկնաբանությունների հիման վրա», - ասաց Միրզոյանը։

Армения не нашла возможность участвовать во встрече глав МИД Армении, России и Азербайджана в Москве 23 декабря в связи с незаконной блокадой Азербайджаном Лачинского коридора. Но мы, тем не менее, передали свои предложения Азербайджану. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил глава МИД Армении Арарат Мирзоян.
«Но около 10 дней назад мы получили ответ Азербайджана. Находимся в этапе обсуждений. Это показывает, что переговорный процесс не стоит. Мы выступим со своими новыми комментариями», - сказал Мирзоян.