Ռուբեն Ռուբինյանը ԵԽ պատգամավորներին է ներկայացրել իրավիճակը տարածաշրջանում
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորներ Սիլվի Գիյոմին եւ Ֆրանսուա Ալֆոնսին:
Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը ԵԽ պատգամավորների խնդրանքով ներկայացրել է իրավիճակը տարածաշրջանում: ԱԺ փոխնախագահը բարձրաձայնել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղի 120.000 հայ բնակչության առջեւ ծառացած հումանիտար մարտահրավերները:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժմանը եւ հայ ռազմագերիների հետ կապված խնդիրներին:
Մտքեր են փոխանակվել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:
Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է տարածաշրջանում անվտանգություն ու կայունություն հաստատելու ուղղությամբ միջազգային հանրության կողմից ներդրվող ջանքերը:

Рубен Рубинян представил депутатам Европарламента ситуацию в регионе
Вице-спикер парламента Армении Рубен Рубинян принял депутатов Европарламента Сильви Гийом и Франсуа Альфонса.
Рубинян по просьбе депутатов представил ситуацию в регионе. Вице-спикер коснулся гуманитарных проблем, с которыми столкнулось 120-тысячное армянское население Нагорного Карабаха в результате незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора, сообщает пресс-служба парламента.
На встрече затронуты вторжение азербайджанских вооруженных сил на суверенную территорию Армении и проблемы, связанные с армянскими военнопленными.
Состоялся обмен мнениями по процессу нормализации отношений Армения - Турция.
Рубинян особо отметил усилия международного сообщества по обеспечению безопасности и стабильности в регионе.