Հայաստանը կարևորում է Էստոնիայի հետ բարեկամական կապերի խորացումը. Վահագն Խաչատուրյան
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության նախագահ Ալար Կարիսին Էստոնիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
«Հայաստանը կարևորում է Էստոնիայի հետ պատմական և կրթամշակութային առնչությունների վրա խարսխված բարեկամական կապերի շարունակական զարգացումը և խորացումը։
Առանձնահատուկ ջերմությամբ եմ հիշում իմ այցն Էստոնիա, որը երկկողմ համագործակցության ամրապնդման հեռանկարները քննարկելու հիանալի հնարավորություն էր:
Լիահույս եմ, որ մեր միջև ձևավորված անձնական սերտ հարաբերությունների և համատեղ ջանքերի շնորհիվ կկարողանանք հաղթահարել առկա բոլոր մարտահրավերները և ավելի ընդլայնել փոխշահավետ գործակցությունը՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարoրության։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Էստոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»,- ասվում է ուղերձում:

Армения считает важным развитие дружественных связей с Эстонией – Ваагн Хачатурян
Президент Армении Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Эстонской Республики Алару Карису по случаю национального праздника страны – Дня независимости, сообщает пресс-служба президента республики.
«Армения считает важным непрерывное развитие и углубление зиждущихся на исторических и культурно-образовательных контактах дружественных связей с Эстонией.
С особой теплотой вспоминаю свой визит в Эстонию, который был восхитительной возможностью обсудить перспективы укрепления двустороннего сотрудничества.
Надеюсь, что благодаря налаженным между нами тесным личным отношениям и общим усилиям сможем преодолеть все имеющиеся вызовы и ещё более расширить взаимовыгодное взаимодействие во имя благоденствия наших народов.
Желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Эстонии мира и благополучия», - говорится в послании.