Ֆինանսների նախարարությունում ԱՄՆ դեսպանի հետ քննարկել են Հայաստանի ընթացիկ տնտեսական իրավիճակը
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Քրիստինա Ալիսոն Քվիենին, տեղեկացնում են ՀՀ ՖՆ-ից:
«Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Հովհաննիսյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք իր պատասխանատու առաքելության մեջ:
Նախարարը դեսպանին է ներկայացրել Հայաստանի ընթացիկ տնտեսական իրավիճակը: Վահե Հովհաննիսյանն ընդգծել է հայ-ամերիկյան փոխադարձ ներդրումային միջավայրի բարելավման և առևտրատնտեսական համագործակցության խթանման կարևորությունը:
Դեսպան Քվիենն արժևորել է հայ-ամերիկյան համագործակցության խորացումն ու դրա շարունակական ընդլայնումը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Министр финансов Армении принял посла США
Министр финансов Армении Ваге Ованнисян сегодня принял новоназначенного посла США в Армении Кристину Куинн, сообщает пресс-служба ведомства.
Приветствуя гостей, министр Ованнисян поздравил новоназначенного посла с назначением и пожелал ей эффективной работы на ответственной миссии.
Министр представил послу текущую экономическую ситуацию в Армении. Ваге Ованнисян подчеркнул важность улучшения армяно-американского инвестиционной среды и стимулирования торгово-экономического сотрудничества.
Посол Куинн отметила важность углубления и постоянного расширения армяно-американского сотрудничества.