Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
03/03/2023 11:15
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Միխայիլ Միշուստինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Հարգելի Միխայիլ Վլադիմիրի, սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ և մաղթում ամենայն բարիք։
Պետական սոցիալ-տնտեսական և քաղաքական գործունեության Ձեր հարուստ փորձով, նպատակներին և խնդիրներին հասնելու կարողությամբ Ձեզ արժանի հարգանք եք վայելում:
Ցանկանում եմ երախտագիտությամբ նշել Ձեր անձնական ներդրումը Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև` մեր երկրների ժողովուրդների դաշնակցային ավանդույթների, դարավոր բարեկամության և փոխադարձ աջակցության վրա հիմնված հարաբերությունների ամրապնդման գործում։
Ակնկալում եմ կառուցողական երկխոսության և ռազմավարական փոխշահավետ համաձայնագրերի իրականացման ուղղությամբ ակտիվ համատեղ աշխատանքի շարունակականություն, ինչը, վստահ եմ, բխում է մեր ժողովուրդների և պետությունների հիմնարար շահերից, ինչպես նաև կնպաստի Հարավային Կովկասում տևական խաղաղության, կայունության և անվտանգության ապահովմանը։
Կրկին շնորհավորում եմ Ձեզ, Միխայիլ Վլադիմիրի, մաղթում եմ քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում»։

Рассчитываю на реализацию стратегических взаимовыгодных договоренностей – Пашинян поздравил Мишустина
03/03/2023 10:38
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю правительства Российской Федерации Михаилу Мишустину по случаю дня рождения. В послании говорится:
Искренне поздравляю Вас с днем рождения и желаю всего самого доброго и хорошего.
Богатый опыт государственной социально-экономической и политической деятельности, умение достигать поставленных целей и задач снискали Вам заслуженное уважение.
С благодарностью хочу отметить Ваш личный вклад в укрепление отношений между Арменией и Россией, основанных на традициях союзничества, многовековой дружбы и взаимной поддержки народов наших стран.
Рассчитываю на продолжение конструктивного диалога и активную совместную работу по реализации стратегических взаимовыгодных договоренностей, которые, уверен, исходят из коренных интересов наших народов и государств, а также внесут вклад в обеспечение долгосрочного мира, стабильности и безопасности на Южном Кавказе.
Еще раз поздравляю Вас, Михаил Владимирович, желаю крепкого здоровья, благополучия и успехов во всех начинаниях».