Ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով վիրավորում ստացած ոստիկանի առողջական վիճակը կայուն ծանր է
06/03/2023 11:53
Մարտի 5-ին ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խմբի հարձակման հետևանքով ՆԳՆ ոստիկանության կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում  ստացած ծառայողը, ում երեկ վիրահատել էին, շարունակում է գտնվել ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ի վերակենդանացման բաժանմունքում։
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ այս պահի դրությամբ հիվանդի առողջական վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր՝ թույլ դրական դինամիկայով։
Հիշեցնենք՝ մարտի 5-ին՝ առավոտյան ժամը 10։00-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խումբը «Խայփալու» կոչվող տեղանքում թիրախավորել և կրակ է բացել ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի վրա։
Դիվերսիոն ներթափանցման հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 ծառայող.
Փոխգնդապետ՝ Արմեն Մայորի Բաբայան
Մայոր՝ Դավիթ Վալերիի Դանիելյան
Լեյտենանտ՝ Արարատ Թելմանի Գասպարյան:
Եվս մեկ ծառայող՝ լեյտենանտ Դավիթ Աշոտի Հովսեփյանը, ստացել է կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում և գտնվում է հանրապետական բժշկական կենտրոնում:

Состояние раненого в результате азербайджанской диверсии сотрудника полиции оценивается как стабильно тяжелое – Минздрав Арцаха:
Прооперированный вчера сотрудник МВД, получивший огнестрельное ранение в грудь в результате нападения диверсионной группы ВС Азербайджана 5 марта, продолжает оставаться в реанимационном отделении ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах.
Как сообщает Минздрав, добавляя, на данный момент состояние здоровья пациента оценивается как стабильно тяжелое со слабой положительной динамикой.
Напомним, 5 марта около 10:00 часов диверсионная группа ВС Азербайджана обстреляла дежурную машину паспортно-визового управления полиции Республики Арцах. Инцидент произошел на участке «Хайпалу».
В результате нападения были убиты трое сотрудников полиции: подполковник, Армен Бабаян, майор Давид Даниелян, лейтенант Арарат Гаспарян.
Еще один сотрудник полиции – лейтенант Давид Овсепян – получил огнестрельное ранение в области груди.