Կաթողիկոսն ընդունել է ՀՀ-ում Բրազիլիայի նորանշանակ դեսպանին
Մարտի 9-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգային:
Նորին Սրբությունը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման առիթով՝ մաղթելով նրան արդյունավոր առաքելություն Հայաստանում: Վեհափառ Հայրապետը կարևորել է հայ-բրազիլական կապերի ամրապնդումը և գործակցության հետագա խթանումը:  Հայոց Հովվապետն ուրախությամբ արձանագրել է, որ Բրազիլիայի հայ համայնքն իր կարևոր ներդրումն է բերում երկրի առաջընթացին՝ արժանանլով Բրազիլիայի իշխանությունների և ժողովրդի բարյացակամ ու հոգատար վերաբերմունքին:
Այնուհետև նորանշանակ դեսպանը Նորին Սրբությանը ներկայացրել է առաջիկա իր ծրագրերը՝ հատկապես կարևորելով հայ-բրազիլական մշակութային և տնտեսական կապերի զորացմանն ուղղված միջոցառումների իրականացումը։ Դեսպանը հավաստիացրել է, որ ջանքեր կներդնի հանուն երկու պետությունների բարեկամական ջերմ հարաբերությունների առավել ամրապնդման:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանում առկա մարտահրավերներին, Հայաստանի և Արցախի առջև ծառացած անվտանգային հիմնախնդիրներին, Հայաստանի տարածքային ամբողջականության դեմ Ադրբեջանի ոտնձգություններին և Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին։

Католикос Гарегин II принял новоназначенного посла Бразилии в Армении
Верховный Патриарх и Католикос Всех Армян Гарегин II в Первопрестольном Святом Эчмиадзине принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Федеративной Республики Бразилия в Республике Армения Фабио Васа Питалугу, сообщает пре-канцелярия Первопрестольного Св. Эчмиадзина.
Его Святейшество поздравил посла с назначением, пожелав ему плодотворной миссии в Армении. Католикос Гарегин II подчеркнул важность укрепления армяно-бразильских связей и дальнейшего развития сотрудничества. Он с удовлетворением отметил, что армянская община Бразилии вносит свой важный вклад в развитие страны и удостаивается заботливого и дружелюбного отношения бразильских властей и народа.
Затем посол представил Его Святейшеству предстоящие программы, подчеркнув важность реализации мероприятий, направленных на укрепление армяно-бразильских культурных и экономических связей. Посол заверил, что приложит усилия для дальнейшего укрепления теплых дружественных отношений между двумя государствами.
На встрече были затронуты также существующие в регионе вызовы, стоящие перед Арменией и Арцахом проблемы безопасности, посягательства Азербайджана на территориальную целостность Армении и создавшийся в Арцахе гуманитарный кризис.