Կրեմլում բացասաբար են վերաբերվում որոշ ռուսաստանցիների համար Հայաստան մուտքի արգելքին. Պեսկով
Կրեմլը բացասաբար է վերաբերվում Ռուսաստանից որոշ լրատվամիջոցների ղեկավարների և պատգամավորների Հայաստան մուտքի արգելքին։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Անկեղծ ասած, մենք բացասաբար ենք վերաբերվում դրան։ Հայաստանը մեր մեծ բարեկամն է, դաշնակիցը, ռազմավարական գործընկերը։ Եվ, իհարկե, երկկողմ հարաբերությունների մակարդակն ու բնույթը մեզ պարտավորեցնում են պաշտպանել մեր հարաբերությունները նման դեպքերից»,- լրագրողներին ասել է նա։
Պեսկովը նաև հույս է հայտնել, որ Ռուսաստանի և Հայաստանի երկկողմ հարաբերությունները «տեսանելի ապագայում զերծ կլինեն նման դեպքերից»։

В Кремле негативно относятся к запрету на въезд в Армению отдельным россиянам - Песков
Кремль негативно относится к запрету на въезд в Армению отдельным медиаменеджерам и депутатам из России. Об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Откровенно - мы к этому относимся негативно. Армения - наш большой друг, союзник, стратегический партнер. И, конечно, уровень и характер двусторонних отношений обязывают нас оберегать наши двусторонние отношения от таких случаев», - сказал он журналистам.
Песков также выразил надежду, что двусторонние отношения России и Армении «в обозримом будущем будут свободны от таких случаев».