Արայիկ Հարությունյանը Հանրային խորհրդի անդամների հետ քննարկել է Արցախում ստեղծված ներքաղաքական և սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը
15/03/2023 18:24
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ընդունել է Հանրային խորհրդի անդամներին՝ նախագահ Արմեն Գևորգյանի գլխավորությամբ:
Քննարկվել է հանրապետությունում ստեղծված ներքաղաքական և սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը: Տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում, Արայիկ Հարությունյանը պատասխանել է նաև ներկաներին հուզող հարցերին:
Հանրային խորհրդի նախագահ Արմեն Գևորգյանը տեղեկացրել է, որ Խորհրդի անդամները պարբերաբար հանդիպումներ են անցկացնում բնակչության տարբեր շերտերի հետ, բացահայտում առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման վերաբերյալ առաջարկություններ ներկայացնում Արցախի նախագահի աշխատակազմին։
Արմեն Գևորգյանը հավելել է, որ Խորհուրդը հետևողական է լինելու, որպեսզի այդ խնդիրներն ստանան պատշաճ լուծում:
Արցախի նախագահ Հարությունյանը հավաստիացրել է, որ աջակցելու է Հանրային խորհրդի գործունեությանը և հույս հայտնել, որ կառույցի հետ համագործացությունը կլինի շարունակական:

Араик Арутюнян обсудил с членами Общественного совета политическую и социально-экономическую ситуацию в республике
15/03/2023 19:06
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян сегодня принял членов Общественного совета по главе с председателем Арменом Геворкяном, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Была обсуждена создавшаяся в республике политическая и социально-экономическая ситуация. Состоялся обмен мнениями, Араик Арутюнян ответил на волнующие присутствующих вопросы.
Председатель Общественного совета Армен Геворкян сообщил, что члены Совета регулярно проводят встречи с разными слоями населения, выявляют существующие проблемы и представляют предложения аппарату президента Арцаха для их решения.
Армен Греворкян добавил, что Совет будет последовательным, чтобы эти проблемы были решены надлежащим образом.
Президент Арцаха Арутюнян заверил, что будет содействовать деятельности Общественного совета и выразил надежду, что сотрудничество со структурой будет постоянным.