ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը Ջերմուկում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել
Հայաստանում գտնվող ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Թասմագամբետովն աշխատանքային այցով եղել է Ջերմուկ համայնքում: Ինչպես Ջերմուկից հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել տեղական իշխանությունների, Զինված ուժերի ներկայացուցիչների հետ:
Կատարած շրջայցի սահմաններում  Իմանգալի Թասմագամբետովը եղել է Ջերմուկ համայնքի այն վայրերում, որոնք տուժել են 2022 թվականի սեպտեմբերին Ադրբեջանի սանձազերծած մարտական գործողությունների հետևանքով:
ՀԱՊԿ-ի գլխավոր քարտուղարը տեղում ծանոթացել է իրավիճակին:
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը Հայաստան է ժամանել երկօրյա այցով։ Այցի շրջանակներում Իմանգալի Թասմագամբետովը հանդիպում կունենա Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։

Генсек ОДКБ провел в Джермуке ряд встреч
Генеральный секретарь ОДКБ Имангали Тасмагамбетов, находящийся в Армении с рабочим визитом, посетил общину Джермук. Как передает корреспондент «Арменпресс» из Джермука, генеральный секретарь ОДКБ провел ряд встреч с местными властями и представителями Вооруженных Сил Армении.
Имангали Тасмагамбетов посетил места общины Джермук, пострадавшие в результате военных действий, развязанных Азербайджаном в сентябре 2022 года.
Генеральный секретарь ОДКБ ознакомился с ситуацией на месте.
Генсек ОДКБ прибыл в Армению с двухдневным визитом. В рамках визита Имангали Тасмагамбетов встретится с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном.