Պապիկյանը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ է հանդիպել
Մարտի 16-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստան ժամանած ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովի գլխավորած պատվիրակությանը, հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից։
«Կարծիքներ են փոխանակվել միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության մի շարք հարցերի, այդ թվում՝ հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակի և Հայաստանի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրադրության վերաբերյալ:
Մասնավորապես, խոսելով սահմանային իրավիճակի մասին, Սուրեն Պապիկյանը ներկայացրել է ՀԱՊԿ հավաքական պաշտպանության մեխանիզմների գործարկման վերաբերյալ տևական ժամանակ առկա խնդիրները և ՀՀ պաշտպանության նախարարության ակնկալիքները»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Сурен Папикян встретился с генеральным секретарем ОДКБ
Министр обороны Армении Сурен Папикян 16 марта принял прибывшую в Армению с рабочим визитом делегацию во главе с генеральным секретарем ОДКБ Имангали Тасмагамбетовым, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
«Состоялся обмен мнениями по ряду вопросов международной и региональной безопасности, в том числе о ситуации на армяно-азербайджанской границе и военно-политической обстановке вокруг Армении.
Говоря о приграничной ситуации, Сурен Папикян представил существующие на протяжении длительного времени проблемы, связанные с задействованием механизмов коллективной безопасности ОДКБ, и ожидания министерства обороны Армении, - отмечается в сообщении.