Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն արձակուրդ կմեկնի
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը մեկ շաբաթով արձակուրդ կմեկնի:
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 16-րդ մասով, «Կառավարչական իրավահարաբերությունների կարգավորման մասին» օրենքի 10-րդ հոդվածի 13-րդ մասով և «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին և 4-րդ մասերով՝
Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանին տրամադրել 2021-2022 թվականների աշխատանքային տարվա ամենամյա արձակուրդի մասը՝ 5 աշխատանքային օր տևողությամբ՝ 2023 թվականի ապրիլի 3-7-ը ներառյալ:
Անահիտ Ավանեսյանի արձակուրդում գտնվելու ընթացքում վերջինիս կփոխարինի Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Լենա Նանուշյանը», - ասված է որոշման մեջ:

Министр здравоохранения Анаит Аванесян отправится в отпуск
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал решение о предоставлении отпуска министру здравоохранения Анаит Аванесян.
«Руководствуясь частью 16 статьи 9 закона «Об общественной службе», частью 13 статьи 10 закона «О регулировании управленческих правоотношений» и частями 1 и 4 статьи 18 «О структуре и деятельности правительства»,
предоставить министру здравоохранения Республики Армения Анаит Аванесян часть ежегодного отпуска за 2022-2023гг. продолжительностью 5 рабочих дней», - отмечается в решении.
Министр здравоохранения будет находиться в отпуске с 3 по 7 апреля включительно. На этот период Анаит Аванесян заменит заместитель министра здравоохранения Лена Нанушян.