«Ժողովուրդ». Արտակ Բուդաղյանը կլինի բոլոր զորամասերին համապատասխան հանձնարարականներ տվողը
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ բանակային կորպուսի նախկին հրամանատար Արտակ Բուդաղյանը նշանակվել է ՊՆ հատուկ հանձնարարությունների գծով սպա: Նա կլինի բոլոր զորամասերին համապատասխան հանձնարարականներ տվողը:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 1-ին, ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրով, Արտակ Բուդաղյանն ազատվել էր բանակային կորպուսի հրամանատարի պաշտոնից։ ArmLur.am-ը փետրվարի 2-ին գրել էր, որ Արտակ Բուդաղյանին Պաշտպանության նախարարությունում լուրջ պաշտոն են առաջարկել, և առաջիկայում նրա նշանակումը կլինի, և ահա, նրա նշանակումը եղել է»։

«Жоховурд»: Артак Будагян назначен офицером по особым поручениям министерства обороны
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший командующий Особым армейским корпусом ВС Армении Артак Будагян назначен офицером по особым поручениям Минобороны. Именно он будет давать соответствующие распоряжения всем воинским частям.
«Напомним, что 1 февраля указом президента Армении Ваагна Хачатуряна Артак Будагян был освобожден от должности командующего Особым армейским корпусом. ArmLur.am написал 2 февраля, что Артаку Будагяну предложили серьезную должность в министерстве обороны и его назначение состоится вскоре, и вот он уже назначен», - пишет газета.