«Որոշումն անհիմն է և ապօրինի»․ Գրիգորի Խաչատուրովին կալանավորելու որոշումը բողոքարկվելու է
3-րդ բանակային կորպուսի նախկին հրամանատար, գեներալ-մայոր Գրիգորի Խաչատուրովին կալանավորելու որոշման դեմ Վճռաբեկ դատարան բողոք կներկայացվի, լրատվամիջոցներին հայտնել է Գրիգորի Խաչատուրովի փաստաբան Հակոբ Ենոքյանը:
Պաշտպանն ընդգծել է՝ դատարանի որոշումն անհիմն ու ապօրինի են գնահատում։
«Առնազն ապօրինի և անհիմն որոշում է: Պատրաստվում ենք վռճաբեկ բողոք ներկայացնել»,- ասել է Հակոբ Ենոքյանը։
Հիշեցնենք, որ Գրիգորի Խաչատուրովի նկատմամբ խափանման միջոց կալանք կիրառելու միջնորդությունը Հակակոռուպցիոն դատարանը` դատավոր Տիգրան Դավթյանի գլխավորությամբ, մերժել էր։ ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հատուկ վերանայման բողոք էր ներկայացրել ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարան՝ կալանքի միջնորդությունը մերժելու դատարանի որոշման դեմ: Երեկ՝ մարտի 16-ին, Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել էր դատախազության միջնորդությունը:

Решение об аресте Григория Хачатурова будет обжаловано – адвокат
В Кассационный суд будет подана жалоба против решения об аресте бывшего командира 3-го армейского корпуса, генерал-майора Григория Хачатурова, сообщил сегодня СМИ адвокат Григория Хачатурова Акоп Енокян.
Адвокат подчеркнул, что они считают решение суда необоснованным и незаконным.
«Как минимум, это незаконное и необоснованное решение. Мы готовимся подать жалобу в Кассационный суд», - сказал Акоп Енокян.
Напомним, ранее судья Антикоррупционного суда Тигран Давтян отклонил ходатайство следователя об избрании меры пресечения в виде заключения под стражу в отношении Григория Хачатурова. Генпрокуратура подала жалобу о пересмотре судебного акта об отклонении ходатайства об аресте.
Вчера, 16 марта, Апелляционный антикоррупционный суд удовлетворил ходатайство прокуратуры о применении ареста в качестве меры пресечения в отношении бывшего командующего третьим армейским корпусом, генерала Григория Хачатурова.
Григорию Хачатурову предъявлено обвинение в рамках уголовного дела в отношении бывшего министра обороны Сейрана Оганяна.