Սի Ծինփինը մարտի 20-22-ը կայցելի Ռուսաստան
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինը Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հրավերով մարտի 20-22-ը պետական ​​այցով կմեկնի Ռուսաստան, ուրբաթ հայտնել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը։
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, երկու երկրների ղեկավարների բանակցությունների ընթացքում «կքննարկվեն Ռուսաստանի և Չինաստանի միջև համապարփակ գործընկերային հարաբերությունների և ռազմավարական փոխգործակցության արդիական հարցեր»։
Մտքերի փոխանակում է նախատեսվում նաև միջազգային ասպարեզում ռուս-չինական համագործակցության խորացման համատեքստում։
Բացի այդ, Կրեմլի մամուլի ծառայությունը մանրամասնել է, որ ՉԺՀ-ի ղեկավարի այցի ընթացքում «կստորագրվեն մի շարք կարեւոր երկկողմ փաստաթղթեր»։

Си Цзиньпин посетит с визитом Россию 20-22 марта
Председатель Китайской Народной Республики Си Цзиньпин 20-22 марта по приглашению президента РФ Владимира Путина посетит Россию с государственным визитом, сообщила в пятницу пресс-служба Кремля.
Как отмечается в сообщении, в ходе переговоров лидеров двух стран "будут обсуждены актуальные вопросы дальнейшего развития отношений всеобъемлющего партнерства и стратегического взаимодействия между Россией и Китаем". Также запланирован обмен мнениями в контексте углубления российско-китайского сотрудничества на международной арене.
Кроме того, в пресс-службе Кремля уточнили, что в ходе визита лидера КНР "состоится подписание ряда важных двусторонних документов".