Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը մասնակցել է «Կովկաս․ շինարարություն և վերանորոգում էքսպո 2021» ցուցահանդեսի բացման արարողությանը։
Խոսելով շինարարության ոլորտի զարգացմանը միտված Կառավարության ծրագրերից՝ նախարարը նշել է․ «Նախորդ տարի շինարարության ոլորտում էական աճ է գրանցվել և շինարարության ընդհանուր ծավալը կազմել է 541 մլրդ դրամ։ Կառավարությունը օժանդակում է շինարարական ոլորտին հիփոթեքային վարկերի սուբսիդավորման ծրագրով, և այս ծրագրի շրջանակներում 2022 թվականին հիփոթեքային վարկառուներին Կառավարությունը  վերադարձրել է 40 մլրդ դրամ։ Դա շատ բարձր ցուցանիշ է և կարելի է համարել, որ սա ամենախոշոր տնտեսական ծրագիրն է, որը վարում է Կառավարությունը։ Այս ծրագրի արդյունքում շինարարական ոլորտը կարողացել է և կարողանում է էական աճ գրանցել»։

Министр экономики Ваан Керообян принял участие в церемонии открытия выставки «Кавказ: строительство и ремонт Экспо – 2023».
Говоря о программах правительства, направленных развитии сферы строительства, министр отметил: «В прошлом году в строительной сфере был зафиксирован существенный рост, и общий объем строительства составил 541 млрд. драмов. Правительство поддерживает строительную сферу программой субсидирования ипотечных кредитов, и в рамках этой программы правительство в 2022 году вернуло ипотечным заемщикам 40 млрд. драмов. Это очень высокий показатель, и можно считать, что это самая крупная экономическая программа, которую проводит правительство. В результате реализации этой программы строительный сектор смог и может зарегистрировать существенный рост».