Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյան ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան առաքելության ղեկավար Իվա Պետրովայի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում ԱՄՀ մշտական ներկայացուցիչ Մեհդի Ռաիսսին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները գոհունակությամբ են արձանագրել մակրոտնտեսական կայունության պահպանմանն ուղղված Կառավարության բարեփոխումների առաջընթացը, ինչպես նաև մտքեր են փոխանակել տնտեսական կայուն աճի պահպանմանն ուղղված միջոցառումների վերաբերյալ:
Քննարկվել են պետական մասնակցությամբ ծրագրերի վերահսկման մեխանիզմները, ինչպես նաև հիփոթեքային վարկավորման ծրագրերին առնչվող մի շարք հարցեր: Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել պետական հատվածում վարձատրության համակարգի արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված միջոցառումների վերաբերյալ:
Փոխվարչապետը բարձր է գնահատել ԱՄՀ հետ իրականացվող աշխատանքը՝ ընդգծելով ԱՄՀ դերը երկրում առանցքային բարեփոխումների իրականացման գործում:

Вице-премьер Мгер Григорян принял делегацию во главе с руководителем миссии Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Ивой Петровой, сообщает пресс-служба правительства Армении.
На встрече также присутствовал постоянный представитель МВФ в Армении Мехди Раиси.
В ходе встречи собеседники с удовлетворением отметили прогресс реформ правительства по поддержанию макроэкономической стабильности, а также обменялись мнениями о мероприятиях по сохранению стабильного экономического роста.
Обсуждены механизмы контроля программ с государственным участием, а также ряд вопросов, связанных с программами ипотечного кредитования. Собеседники обменялись мнениями о мероприятиях по повышению эффективности системы оплаты труда в государственном секторе.
Вице-премьер высоко оценил проводимую с МВФ работу, а также подчеркнул роль МВФ в реализации ключевых реформ в стране.