Պապիկյանը շրջել է հարավարևելյան սահմանագոտում
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մարտի 23-ին N զորամիավորում կատարած այցի ընթացքում շրջել է հանրապետության հարավարևելյան սահմանագոտում, հետևել մարտական հերթապահության ընթացքին, զրուցել դիրքապահների հետ, տեղեկացնում են պաշտպանության նախարարությունից։
«Պաշտպանության նախարարը հատուկ ուշադրություն է դարձրել դիրքերի ինժեներական կառույցների հագեցվածությանը, կացարանային պայմաններին։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ցուցումներ է տվել ստորաբաժանումների հրամանատարներին, թիկունքային ապահովումն իրականացնող ծառայությունների պետերին՝ դիրքերին մատակարարվող զինամթերքի, սննդի, ինժեներական միջոցների ապահովումը լիարժեք կազմակերպելու նպատակով։
Դիրքապահների հետ զրույցի ընթացքում, նախարարը քննարկել է նաև ԶՈւ բարեփոխումներին վերաբերող հարցեր, մասնավորապես՝ պայմանագրային ծառայության նոր հնարավորությունները, որոնք խթան կդառնան արհեստավարժ բանակ ձևավորելու ճանապարհին։
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանն այցելել է զորամիավորման ենթակա ստորաբաժանումներից մեկի համար շենք-շինությունների կառուցապատման տարածք։ Նախարարը շրջել է մասնաշենքերում, հետևել շինարարության ընթացքին, պատասխանատուներին հանձնարարականներ տվել սահմանված ժամկետում աշխատանքներն ավարատելու և շինությունների շինարարական նորմերը պահպանելու ուղղությամբ»։

Министр обороны Армении Сурен Папикян 23 марта в ходе визита в N-ское воинское соединение посетил юго-восточную приграничную зону республики, проследил за ходом боевого дежурства, побеседовал с военнослужащими.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, министр обороны уделил особое внимание инженерному оборудованию позиций, условиям в казармах.
Глава оборонного ведомства дал указания руководителям подразделений, начальникам служб тылового обеспечения с целью полноценной организации обеспечения позиций вооружением, инженерными средствами и продовольствием.
В ходе беседы с военнослужащими, несущими боевое дежурство, министр обсудил также вопросы, касающиеся реформ в ВС, в частности, новые возможности контрактной службы, которые станут стимулом на пути формирования профессиональной армии.
Затем Сурен Папикян посетил территорию, где проводятся строительные работы для одного из подразделений воинского объединения. Министр обошел корпуса, проследил за ходом строительных работ, дал указания ответственным лицам относительно завершения строительных работ в установленные сроки и соблюдения строительных норм.