«Չոր ծառեր չեն, ինչու՞ եք կտրում»․ Քաղաքացիները դեմ են Կասկադում հաստաբուն ծառերի մասսայական հատմանը, պաշտոնյաների բացատրությունները չեն գոհացնում (Տեսանյութեր)
Երևանի կենտրոնում՝ Կասկադի տարածքում հաստաբուն, արդեն բողբոջող ծառերի հատումը Երևանի քաղաքապետարանի՝ «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ի կողմից, մեծ դժգոհություն ու բողոքի ալիք է բարձրացրել քաղաքացիների շրջանում։
Բազմաթիվ օգտատերեր սոցցանցում տեսանյութեր են հրապարակել, գրառումներ արել՝ ընդդեմ լայնամասշտաբ ծառահատումների։
Քննադատությունների թիրախում քաղաքային իշխանություններն են, որոնց հիմնավորումները՝ ծառահատումների «նպատակահարմարության» վերաբերյալ, Երևանի բնակիչներին չեն գոհացնում։ Նրանք մեղադրում են ՀՈԱԿ–ին ու քաղաքապետարանին՝ թթվածին արտադրող ծառերը ոչնչացնելու համար։

Обрезка толстоствольных деревьев сотрудниками ГНКО «Озеленение и охрана окружающей среды» в центре Еревана, на территории Каскада, вызвала волну недовольства среди граждан.
Многочисленные пользователи опубликовали в социальной сети записи и видеоматериалы, раскритиковав масштабную обрезку деревьев.
В центре критики – городские власти, обоснования которых о «целесообразности» обрезки деревьев, не удовлетворяют жителей столицы.
Они обвиняют ГНКО «Озеленение и охрана окружающей среды» и мэрию в уничтожение деревьев, вырабатывающих кислород.