Մհեր Սահակյանին անհամաչափ բռնի ուժի կիրառմամբ են բերման ենթարկել. Իշխան Սաղաթելյան
Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանն այս պահին գտնվում է Երևան քաղաքի ոստիկանական բաժիններից մեկում և հարցաքննվում է, այս մասին հաղորդում է «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
«Այսօր առավոտյան ՀՀ Ազգային ժողովի Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փակ նիստում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի սադրիչ և անհավասարակշիռ պահվածքի հետևանքով կոնֆլիկտ է ծագել ՀՀ Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանի և Վլադիմիր Վարդանյանի միջև։
Միջադեպից րոպեներ անց Ազգային ժողով են ներխուժել ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցները, ովքեր անհամաչափ բռնի ուժի կիրառմամբ բերման են ենթարկել  պատգամավոր Մհեր Սահակյանին։ Այս պահին պատգամավոր Մհեր Սահակյանը գտնվում է Երևան քաղաքի ոստիկանական բաժիններից մեկում և հարցաքննվում է։
Միաժամանակ ցանկանում եմ ընդգծել, որ Մհեր Սահակյանը իր ողջ գործունեության ընթացքում դրսևորել է արժանապատիվ հայի կեցվածք, որը կոտրել հնարավոր չէ։
Դեպքի առնչությամբ հարկ ենք համարում արձանագրել, որ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների կազմակերպած հերթական սադրանքը նպատակ ունի հանրության ուշադրությունը շեղել ՀՀ տարածքում ադրբեջանական ուժերի առաջխաղացման փաստից։

Мгер Саакян был подвергнут приводу с применением несоразмерной силы – Ишхан Сагателян
Депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Мгер Саакян на данный момент находится в одном из отделений полиции города Еревана и допрашивается, сообщает депутат фракции «Армения» Ишхан Сагателян.
«Сегодня утром на закрытом заседании постоянной комиссии НС Армении по государственно-правовым вопросам из-за провокационного и неуравновешенного поведения депутата фракции ″Гражданский договор″, председателя постоянной комиссии Владимира Варданяна возник конфликт между депутатом от фракции ″Армения ″ Мгером Саакяном и Владимиром Варданяном.
Через несколько минут после инцидента в Национальное Собрание вторглись сотрудники полиции Армении, которые с применением несоразмерной силы подвергли приводу депутата Мгера Саакяна. В данный момент депутат Мгер Саакян находится в одном из отделений полиции города Ереван и допрашивается.
В то же время хотел бы подчеркнуть, что Мгер Саакян за всю свою деятельность проявил достойное армянина поведение, которое невозможно сломить.
В связи с инцидентом считаем необходимым констатировать, что очередная провокация, организованная депутатами фракции ″Гражданский договор″, преследует цель отвлечь внимание общества от факта продвижения азербайджанских сил на территорию Республики Армения.
О дальнейших развитиях сообщу в дополнительно», написал на своей странице в Facebook Ишхан Сагателян.