«Ժողովուրդ». ՔԿ-ն Ջալալ Հարությունյանի գործը մինչև մայիսի 20-ը պետք է դատարան ուղարկի
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՀՀ քննչական կոմիտեում Ջալալ Հարությունյանի դեմ հարուցված քրեական գործով 6-ամսյա ժամկետը լրանում է, ուստի նախաքննական մարմինը քրեական դատավարության օրենսգրքով այլընտրանք չունի և մինչև մայիսի 20-ը պետք է քրեական գործով նախաքննության ավարտ հայտարարի և գործը դատարան ուղարկի:
Նշենք, որ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում Արցախի պաշտպանության բանակը ղեկավարած Ջալալ Հարությունյանին երկու դրվագով առաջադրված մեղադրանքներից մեկը Ցորի զորամասի 20 հրետանավորների զոհվելու հանգամանքներին է վերաբերում։
44-օրյա պատերազմի օրերին ծանր վիրավորում ստացած ու այդ պատճառով պաշտոնից ազատված 47-ամյա Ջալալ Հարությունյանին առաջադրված մեղադրանքի մյուս դրվագով էլ նշվում է, թե հենց նրա գործողությունների հետևանքով են հոկտեմբերի 7-ին՝ հակահարձակման ժամանակ, հայկական ստորաբաժանումները մարդկային մեծաքանակ ուժի ու զինտեխնիկայի կորուստ կրել, պահեստային ստորաբաժանումները դարձել են ոչ մարտունակ, զբաղեցրած կրակային դիրքերն անցել են հակառակորդի հսկողության տակ»։

«Жоховурд»: СК Армении до 20 мая должен отправить уголовное дело Джалала Арутюняна в суд
Следственный комитет Армении до 20 мая должен объявить об окончании предварительного следствия по уголовному делу в отношении Джалала Арутюняна и направить дело в суд, поскольку истекает 6-месячный срок, пишет газета «Жоховурд».
«Отметим, что бывшему командующему Армией обороны Арцаха Джалалу Арутюняну предъявлено обвинение по двум эпизодам, один из которых касается гибели  20 военнослужащих воинской части «Цор».
В другом эпизоде выдвинутого 47-летнему Джалалу Арутюняну, который в ходе 44-дневной войны был тяжело ранен и освобождён от должности, отмечается , что именно в результате его действий во время контрнаступления 7 октября армянские подразделения понесли большие потери в живой силе и технике , резервные подразделения стали небоеспособными, огневые позиции перешли под контроль противника», - пишет газета.