«Ժողովուրդ». Արցախում հերթական մեծ հանրահավաքն է սպասվում՝ մայիսյան եռատոնին ընդառաջ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Արցախում առաջիկայում հերթական մեծ հանրահավաքն է սպասվում՝ մայիսյան եռատոնին ընդառաջ: Արցախի մեր աղբյուրներից տեղեկացանք, որ հանրահավաքը նախաձեռնել են Արցախի ստորագրահավաքը նախաձեռնած երիտասարդները, որոնց Հայաստանում միացել և ստորագրահավաք է նախաձեռնել ԱԺ ՄԻՊ հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը, որը 2 օրում մոտ 5 հազար ստորագրություն է հավաքել արդեն:
Հանրահավաքը Արցախում Ադրբեջանի կողմից հայերի էթնիկ զտումը, ցեղասպանական քաղաքականությունը դադարեցնելու և 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությունը կատարելու պահանջով է լինելու: Հանրահավաքը նաև մայիսյան հաղթանակների ոգով է կազմակերպվելու, լինելու են ելույթներ՝ դրան նվիրված:
Մեր տեղեկություններով՝ հանրահավաքի նախապատրաստական աշխատանքները արդեն իսկ սկսվել են. չի բացառվում, որ այդ հանրահավաքին մասնակցեն նաև Արցախի իշխանությունները, ինչպես նաև ընդդիմությունը»։

«Жоховурд»: В Арцахе ожидается очередной крупный митинг
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в Арцахе в ближайшее время ожидается очередной крупный митинг – в преддверии майских праздников.
«Как сообщают наши источники в Арцахе, митинг инициирован молодежью, организовавшей сбор подписей в Арцахе, к которой в Армении присоединилась председатель комиссии по защите прав человека Тагуи Товмасян, которая за 2 дня собрала около 5 тысяч подписей.
Митинг в Арцахе пройдет с требованием остановить проводимую Азербайджаном этническую чистку армян, политику геноцида и выполнить трехстороннее заявление от 9 ноября 2020 года. Митинг также будет организован в духе майских побед, прозвучат посвященные ему выступления.
По нашей информации, подготовка к митингу уже началась. Не исключено, что в этом митинге примут участие власти Арцаха, а также оппозиция», - пишет газета.