Շուշիի և Հադրութի հարցով անընդհատ սադրում եք. ՀՀ-ն ընդունում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունն այնպես, ինչպես Ադրբեջանը՝ Հայաստանինը. Արմեն Խաչատրյան
08/05/2023 13:34
Շուշիի և Հադրութի հարցով դուք անընդհատ սադրում եք, Եռաբլուրում այսօր ասաց ԱԺ քպ-ական պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե երբ իշխանություններն ասում են, որ տարածքային պահանջներ չունեն Ադրբեջանից, Շուշին և Հադրութը նույնպես նկատի՞ ունեն։
«ՀՀ-ն ընդունում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունն այնպես, ինչպես Ադրբեջանն է ընդունում Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը: Թեև ընդունել է, բայց Ադրբեջանի գործողություններից, դա, իհարկե, չի երևում։ Ցավը հենց այստեղ է։ Լեռնային Ղարաբաղի հարցը լրիվ այլ հարց է, այլ ձևաչափի մեջ է. ԼՂ բնակչության անվտանգության, ապրելու երաշխիքների խնդիրն այլ հարց է և սա միջազգային հարթակներում պետք է քննարկվի և քննարկվում է», - ասաց Արմեն Խաչատրյանը։

Армен Хачатрян: Армения признает территориальную целостность Азербайджана так, как Азербайджан – территориальную целостность Армении
08/05/2023 15:51
Вы постоянно подстрекаете вопросом о Шуши и Гадруте, заявил сегодня журналистам в военном пантеоне «Ераблур» депутат фракции «Гражданский договор» Армен Хачатрян, отвечая на вопрос, когда власти заявляют о том, что не имеют территориальных претензий к Азербайджану, то имеют в виду также Шуши и Гадрут?
«Армения признает территориальную целостность Азербайджана точно так, как Азербайджан признает территориальную целостность Армении. Хоть и признал, но из действий Азербайджана мы, конечно, не видим этого. Проблема именно в этом. Вопрос Нагорного Карабаха совершенно иной вопрос, в другом формате. Вопрос гарантий безопасности, жизни населения Нагорного Карабаха – другой вопрос и это должно обсуждаться и обсуждается на международных площадках», - сказал Армен Хачатрян.