5-րդ շարասյուն կար ու հիմա էլ կա. կգա ժամանակը, մեր հասարակությունը կիմանա՝ ում պատճառով պարտվեցինք. Արգիշտի Քյարամյան
09/05/2023 09:55
ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանն էլ, ինչպես վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, չի վախենում, որ իրեն դավաճան կասեն։
«Ես ընդհանրապես ոչ մի բանից չեմ վախենում, ժամանակը կգա ու կերևա՝ ով է դավաճան, ով՝ փոքրոգի, ով՝ գումարով ու այլ շահերով տոգորված հարցեր տվող», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա:
Նա հայտարարեց, թե 5-րդ շարասյուն կար ու ենթադրում է՝ հիմա էլ կա:
«5-րդ շարասյան վերաբերյալ բազմաթիվ գործեր են քննվում, գործերի մի մասի ընթացքն արդեն իսկ լուծվել է, մի մասը հանրայնացվել է, մի մասը, նախաքննական շահից ելնելով, դեռևս չի հանրայնացվել, բայց կգա ժամանակը, երբ մեր հասարակությունը կստանա իրեն հուզող բոլոր հարցերի պատասխանը, հստակ կիմանա՝ ովքեր են 5-րդ շարասյան ներկայացուցիչները, ում պատճառով ու ինչի պատճառով պարտվեցինք ու պարտության հանգամանքները ոնց սկսվեցին և ոնց ավարտվեցին, ես դա ձեզ խոստանում եմ», - հավելեց Քննչական կոմիտեի նախագահը:

Пятая колонна была и сейчас есть: придет время и наше общество узнает, из-за кого мы проиграли – Аргишти Кярамян
09/05/2023 12:45
Председатель Следственного комитета Армении Аргишти Кярамян, как и премьер-министр Никол Пашинян, не боится, что его назовут предателем.
«Я вообще ничего не боюсь, придет время и будет видно, кто предатель, кто малодушный, кто задает вопросы за деньги и из-за другой выгоды», - сказал он в беседе с журналистами.
Он заявил, что пятая колонна была и сейчас есть.
«Расследуются многочисленные дела о 5-й колонне, часть этих дел уже стала достоянием общественности, другая часть, исходя из тайны следствия, пока не оглашается, но придет время и наше общество получит ответ на все волнующие его вопросы, четко узнает, кто представители 5-й колонны, из кого и чего мы потерпели поражение, как начались и закончились обстоятельства поражения. Я вам это обещаю», - сказал председатель СК.