«Ժողովուրդ». 15 զինվորի հրդեհի գործում հակառակորդի մասնակցությունը կա. Վարկած
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ազատ գյուղի զինվորների կացարանում բռնկված ողբերգական հրդեհի գործով՝ նախաքննական մարմինը ուշագրավ հանգամանք է քննում։
Մասնավորապես, «Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ նախաքննական մարմինը քննում է վարկած, որ 15 զինվորների հրդեհի գործում կա հակառակորդի մասնակցությունը։ Հիշեցնենք, որ հունվարի 19-ին Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում հրդեհ էր բռնկվել, ինչի հետևանքով մահացան 15 զինծառայողներ. սույն գործով մեղադրյալի աթոռին են 4 անձ։
Այստեղ նաև հիշեցնենք, որ հրդեհից հետո Ազգային ժողովի մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը ևս կոչ էր արել դիտարկել հակառակորդի կողմից նմանօրինակ սադրանքի իրականացման հավանականությունը, և հիմա նախաքննական մարմինն այս վարկածը քննում է: Իրավապահները չեն բացառում հակառակորդի գործոնը»։

«Жоховурд»: Правоохранители не исключают причастность противника к смерти 15 военнослужащих в казарме села Азат
Газета «Жоховурд» пишет, что в рамках дела о погибших при пожаре в казарме села Азат 15 военнослужащих орган предварительного следствия рассматривает интересное обстоятельство.
В частности, по сведениям издания, следственный орган проверяет версию о причастности противника к смерти 15 военнослужащих. Напомним, 19 января в военной казарме села Азат вспыхнул пожар, в результате которого погибли 15 военнослужащих: по уголовному делу обвинение предъявлено 4 лицам.
Напомним также, что после пожара председатель постоянной комиссии НС по защите прав человека и социальным вопросам Тагуи Товмасян также призвала рассмотреть вероятность осуществления подобной провокации со стороны противника, и сейчас следственный орган расследует эту версию. Правоохранители не исключают фактор противника.