Միջնորդի դերում հանդես եկող ՀԱՊԿ-ը կամ Ռուսաստանը չեն կարող ոչինչ անել, եթե Հայաստանն իր իրավունքները չի պաշտպանում. Արմեն Ռուստամյան
16/05/2023 14:48
Հայաստանը, չունենալով նոր անվտանգային համակարգ, փորձում է քանդել, քայքայել այն, ինչը գոյություն ունի, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը։
Անդրադառնալով դիտարկմանը, որ թե՛ Ռուսաստանը, թե՛ ՀԱՊԿ-ը չեն կատարում իրենց պայմանագրային պարտավորությունները Հայաստանի հանդեպ՝ Ռուստամյանը նշեց, որ նրանք շատ հստակ հարց են դնում՝ «մենք չենք կարող լինել ավելի հայ, քան՝ դուք»։
Նրա խոսքով՝ միջնորդի դերում հանդես եկեղ ՀԱՊԿ-ը կամ Ռուսաստանը չեն կարող ոչինչ անել, եթե Հայաստանն իր իրավունքները չի պաշտպանում։
«Բավական է, մենք պետք է սովորենք ուրիշնեին մեղադրելու վիճակից դուրս գալ, մենք պետք է հասկանանք՝ ո՞րն է մեր անելիքը։ Եթե մենք չփորձենք մեզ պաշտպանել, ոչ ոք չի պաշտպանելու», - նշեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը։

Выступающие в роли посредника ОДКБ или Россия не могут ничего сделать, если Армения не защищает свои права – Армен Рустамян
16/05/2023 16:03
Армения, не имея новой системы безопасности, пытается разрушить, расшатать то, что существует, заявил сегодня в беседе с журналистами депутат парламентской фракции «Армения» Армен Рустамян.
Касаясь замечания, что и Россия, и ОДКБ не выполняют своих обязательств в отношении Армении, Рустамян отметил, что ставят они очень четкий вопрос: «мы не можем быть больше армянами, чем вы».
По его словам, выступающие в роли посредника ОДКБ или Россия не могут ничего сделать, если Армения сама не защищает свои права.
«Хватит, нам нужно научиться выйти из этого состояния и прекратить обвинять других, мы должны понять, что нам нужно делать. Если мы не попытаемся защитить себя, никто не защитит», - отметил депутат фракции «Армения».