«Ժողովուրդ». Ջալալ Հարությունյանը Անդրանիկ Քոչարյանին խոստացել է ներկայանալ քննիչ հանձնաժողով
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման նպատակով ստեղծված քննիչ հանձնաժողովը սպասում է Արցախի նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի պատասխանին, որպեսզի կարողանա հանձնաժողովի նիստ հրավիրել, լսել նախկին հրամանատար-նախարարին:
Ասել է թե՝ Ջալալ Հարությունյանը խոստացել է հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանին ներկայանալ քննիչ հանձնաժողով, բայց օրն ու ժամը պետք է իրեն հարմարեցնեն: Եվ, ահա, մեզ հայտնի է, որ նա ԱԺ կգնա հունիսի սկզբին, ու հանձնաժողովը անհամբեր սպասում է նրա հետ հանդիպմանը։
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողով է հրավիրվելու ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանը:
Առաջիկայում այս շարքը շարունակվելու է, և նոր հրավիրյալներ էլ կլինեն: Բանն այն է, որ քննիչ հանձնաժողովի գործունեությանը քիչ ժամանակ է մնացել, և պետք է նրանք աճապարեն:
Հիշեցնենք, որ միայն ՔՊ-ականներից կազմված այդ հանձնաժողովի գործունեության իրական նպատակը պատերազմի հնարավոր հանգամանքները Նիկոլ Փաշինյանի վրայից մաքրելն է»։

«Жоховурд»: Джалал Арутюнян обещал Андранику Кочаряну явиться в следственную комиссию
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в следственной комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны ждут ответа бывшего командующего Армией обороны Арцаха Джалала Арутюняна, чтобы созвать заседание и послушать бывшего министра обороны.
«Джалал Арутюнян обещал председателю комиссии Андранику Кочаряну явиться в комиссию, но нужно согласовать дату и время. Нам стало известно, что он пойдет в парламент в начале июня и комиссия с нетерпением ждет встречи с ним.
Мы уже писали о том, что бывший командующий Армией обороны Арцаха Джалал Арутюнян приглашен в следственную комиссию по изучению обстоятельств 44-дневной войны. Череда встреч продолжится и в дальнейшем будут также новые приглашенные. Дело в том, что до окончания срока деятельности комиссии осталось мало времени и нужно спешить.
Напомним, что реальная цель этой комиссии, состоящей только из депутатов «Гражданского договора», – очистить Никола Пашиняна от возможных преступлений войны», - пишет газета.