Հինգ տարի առաջ իշխանության եկան մարդիկ, ովքեր փորձեցին ստորացնել մեզ, դարձնել մի ազգ, որի պիտակը կոչվում է վախկոտ. Աշոտ Մինասյան (Տեսանյութեր)
20/05/2023 14:31
Կոռնիձորում մեկնարկել է  «Հանուն Արցախի, ընդդեմ Ադրբեջանի» հանրահավաքը:
«Մայիսի 18-ին արցախյան զորագնդերի հետ մենք ստեղծել ենք կյանքի ճանապարհը, որը դարձել է միասնության ճանապարհ: Սակայն, ցավոք, սրանից 5 տարի առաջ ոմանք եկան իշխանության, ովքեր ստիպեցին մեզ անձնատուր լինել, եկան մարդիկ, ովքեր փորձեցին մեր արժանապատվությունը նսեմացնել, ստորացնել մեզ, դարձնել մի ազգ, որի պիտակը կոչվում է վախկոտ»,-հանրահավաքի ժամանակ ասաց «Սիսական» ջոկատի հրամանատար, «Աշոտ Երկաթ» անվամբ հայտնի Աշոտ Մինասյանը:
«Համախմբում» շարժման համակարգող Ավետիք Չալաբյանն էլ հայտարարեց, թե սա առաջին քայլն է, որպեսզի ցույց տանք, որ «Արցախի կողքին ենք և մեր շարքերը զորանում են»:
«Մենք դուրս ենք եկել մեզ պարտադրված ընկճախտից, խեղճությունից, մեր շարքերն ավելանալու են ամեն օր: Արցախն արդեն 105 տարի է՝ պայքարում է, այսպես կոչված, ադրբեջանական հանրապետության կեղծ սուլթանական միավորման դեմ: Մի միավորման, որը ստեղծվել է հայկական, թալիշական, լեզգիական, ուրիշների հողերի վրա: 105 տարի է, ինչ ստեղծվել է այդ արհեստական միավորումը, Արցախը հերոսաբար պայքարում է դրա դեմ: Արցախը տեսել է կորուստներ, Արցախը տեսել է հաղթանակներ»,-նշեց նա:

Пять лет назад к власти пришли люди, которые попробовали растоптать наше достоинство, унизить нас, превратить в нацию трусов – Ашот Минасян
20/05/2023 15:40
В Корнидзоре стартовал митинг «Во имя Арцаха, против Азербайджана».
«18 мая вместе с арцахскими полками мы проложили дорогу жизни. Но, к сожалению, 5 лет назад некоторые пришли к власти, которые заставили нас сдаться, пришли люди, которые попытались растоптать наше достоинство, унизить нас, превратить в нацию, на которой клеймо труса», - заявил в ходе митинга командир добровольческого отряда «Сисакан» Ашот Минасян.
Координатор движения «Объединение» Аветик Чалабян заявил, что это первый шаг, чтобы показать, что «мы рядом с Арцахом и наши ряды становятся крепче».
«Мы вышли из депрессии, забитости, которая принуждается нам, и наши ряды каждый день увеличиваются. Арцах уже 105 лет борется против псевдосултанскогоо образования – так называемой азербайджанской республики. Образования, которое на создано на армянских, талышских, лезгинских землях и землях других народов. Уже 105 лет как создано это искусственное образование, Арцах героически борется против него. Арцах видел потери, но Арцах видел и победы», - отметил он.