Մեզ ուզում են պառակտել, քանի որ գիտեն՝ միայն այդ ձև կարելի է տիրել այս ժողովրդին. Արմեն Ռուստամյան (Տեսանյութ)
20/05/2023 14:39
Այսօրվա մեր հանրահավաքը մեկնարկն է լինելու մեր պայքարի, Կոռնիձորում հայտարարեց ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցից, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը:
Այդ պայքարն անպայման ավարտվելու է հաղթանակով, ես դրանում չեմ կասկածում: Մենք մեր առաջին ազատամարտը հենց այդպես էլ սկսեցինք: Մենք հասկացանք, թե որտեղ է մեր ուժը, մեր ուժի աղբյուրը. դա մեր միասնությունն է: Այսօր թշնամին ցույց է տալիս իր գլխավոր հարվածի ուղղությունը՝ անցակետը դնելով: Նա մեզ ուզում է բաժանել, քանի որ գիտի՝ բաժանելով կարելի է տիրել այս ժողովրդին: Ուրիշ ձև չկա, որ այս ժողովուրդը հանձնվի: Նրան միայն ներսից պետք է պառակտել»,-ասաց պատգամավորը:
Նրա խոսքով՝ վերջին տարիներին հայ ժողովրդի գլխին հենց այս գործընթացն են փաթաթել:
«Մեզ սովորեցնում են, մեզ համոզում են, որ մենք անճար ենք: Մեզ համոզում էին, որ թշնամին մեզանից հարուստ է, ավելի փորձված, բայց եթե այդպես մտածեինք, առաջին աշխարհամարտն էլ չէինք սկսի: Այն ժամանակ էլ նույնն էր, թշնամին բազմապատիկ էր և մեզանից ավելի ռեսուրսներ ուներ: Բայց մենք միացանք մեկ գաղափարի շուրջ, որ Հայաստանն ու Արցախը մեկ են»,- ընդգծեց Ռուստամյանը:

Нас хотят разделить, поскольку знают, что только так смогут властвовать над этим народом – Армен Рустамян
20/05/2023 16:00
Сегодняшний митинг станет началом нашей борьбы, заявил на митинге в Корнидзоре представитель Бюро АРФД, депутат парламентской фракции «Армения» Армен Рустамян.
«Эта борьба обязательно закончится успехом, я не сомневаюсь в этом. Мы именно так начали нашу первую освободительную войну. Мы поняли, что наша сила, источник нашей силы – это наше единство. Сегодня враг показывает направление своего главного удара, поставив КПП. Он хочет разделить нас, поскольку знает, что только разделяя, сможет властвовать над этим народом. Другого пути нет, чтобы этот народ сдался. Его нужно расколоть только изнутри», - сказал депутат.
По его словам, в последние годы армянскому народу навязали именно этот процесс.
«Нас учат, уговаривают, что мы беспомощны. Нас уговаривают, что враг богаче нас, опытнее нас. Но если бы мы так думали, не начали бы первую освободительную войну. Тогда было то же самое: враг был многочисленнее нас и имел больше ресурсов. Но мы объединились вокруг одной идеи, что Армения и Арцах едины», - подчеркнул Рустамян.