Դատավոր Արմեն Դանիելյանը վստահեցնում է՝ ճնշումների չի ենթարկվում
«Միանշանակ ասեմ, որ, պայմանավորված իմ անձով, ճնշումներ իմ առնչությամբ չեն եղել, նման բան ես չեմ արձանագրել», - Ազգային ժողովում հայտարարեց նա:
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը դատավորից հետաքրքրվեց՝ որքան կարգապահական վարույթ է հարուցվել իր նկատմամբ, քանիսն են կարճվել, քանիսը՝ բավարարվել:
Արծվիկ Մինասյանը ակնարկեց, որ իր մասնակցությամբ բազմաթիվ ակտերով Արմեն Դանիելյանը «չարդարադատություն է իրականացրել»:
Դատավոր Դանիելյանն էլ ասաց, թե իր ամբողջ աշխատանքային գործունեության ընթացքում իրեն պատասխանատվության ենթարկելու վերաբերյալ կարգապահական միջնորդություններ եղել են նախորդ տարում:
«20 տարվա աշխատանքային գործունեության ընթացքում ընդամենը երկու անգամ է եղել, երկու անգամ էլ ԲԴԽ-ն մերժել է միջնորդությունը», - նշեց նա:

Судья Армен Даниелян заверяет, что не подвергается давлению
«Могу сказать однозначно, что на меня не оказывалось давление, я подобного не фиксировал», - заявил сегодня Даниелян в Национальном Собрании.
Депутат фракции «Армения» Арцвик Минасян поинтересовался, сколько дисциплинарных производств было возбуждено в его отношении, сколько было прекращено, сколько – удовлетворено?
Арцвик Минасян намекнул, что Армен Даниелян многочисленными судебными актами «осуществил неправосудие» по делам с его участием.
Судья Даниелян заявил, что за всю его трудовую деятельность ходатайства о его привлечении к дисциплинарной ответственности были представлены только в прошлом году.
«За 20 лет трудовой деятельности было всего 2 раза, оба раза Высший судебный совет отклонил ходатайство», - отметил он.