Խելացի մարդիկ սովորում են ուրիշների սխալների վրա. նոր կյանքի ճանապարհին դուք նման օրինակների պակաս չեք ունենա. Ալեն Սիմոնյանը՝ շրջանավարտներին
26/05/2023 09:56
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վերջին դասի առթիվ:
«Շնորհավորում եմ Վերջին դասի առթիվ` մաղթելով բարձր առաջադիմություն ուսման շարունակության մեջ:
Այնքան էլ շատ չի անցել այն օրից, երբ Վերջին դասը Վերջին զանգ էր կոչվում, իսկ շրջանավարտ էին համարվում միայն տասներորդցիները:
Այդ տարիներին Վերջին զանգն անցնում էր մեծ աշխուժությամբ եւ ոգեւորում էր անգամ նրանց, որոնք կապ չունեին ավարտական երեկոյի հետ: Այսօր ավելի զուսպ ու համեստ է նշվում օրը, սակայն նույնն են ուսուցիչներին նվիրված մաղթանքներն ու շրջանավարտների ծնողների հույզերը: Ժամանակակից աշխարհն առաջին հերթին մրցունակություն է պահանջում, եւ յուրաքանչյուր ծնողի նվիրական երազանքն է դպրոցն ավարտող երեխային տեսնել որեւէ հայտնի բուհի ուսանող կամ հմուտ մասնագետ՝ պայծառ ապագայի բոլոր երաշխիքներով:
Սիրելի՛ շրջանավարտներ, հավատացեք, որ ամեն ինչ ձեր ձեռքերում է:
Խելացի մարդիկ սովորում են ուրիշների սխալների վրա. նոր կյանքի ճանապարհին դուք նման օրինակների պակաս չեք ունենա: Փորձեք ձեւավորել ձեր ես-ը, փորձեք դառնալ ձեր լավագույն տարբերակը եւ չծուլանալ: Իսկ այսօր վայելեք ձեզ լիարժեքորեն պատկանող օրը, որովհետեւ վաղվանից ավարտական քննությունների եք պատրաստվելու:
Լուսավոր ապագա եմ մաղթում ձեզ, միշտ սիրով հիշեք ձեր ուսուցիչներին, որոնց շնորհիվ դարձել եք գրագետ, ու ջերմորեն հիշեք դպրոցական տարիները, որովհետեւ մի օր հաստատ պարզվում է, որ դրանք ամենաանհոգն էին:

Умные люди учатся на чужих ошибках – на пути к новой жизни у вас не будет недостатка в таких примерах: Ален Симонян поздравил выпускников
26/05/2023 13:03
Председатель Национального Собрания Ален Симонян поздравил выпускников с Последним уроком, сообщает пресс-служба парламента Армении.
«Дорогие выпускники!
Поздравляю вас с Последним уроком, желая высокой успеваемости в продолжении учебы.
Не так много времени прошло с того дня, когда Последний урок назывался Последним звонком, а выпускниками считались лишь десятиклассники. В те годы Последний звонок проходил оживленно и воодушевлял даже тех, кто не имел никакого отношения к выпускному вечеру. Сегодня день отмечается более сдержанно и скромно, но пожелания учителям и эмоции родителей выпускников остались прежними. Современный мир требует прежде всего конкурентоспособности, и заветная мечта каждого родителя – увидеть своего оканчивающего школу ребенка студентом какого-либо известного вуза или квалифицированным специалистом – со всеми гарантиями блестящего грядущего.
Дорогие выпускники, верьте: все в ваших руках!
Умные люди учатся на чужих ошибках – на пути к новой жизни у вас не будет недостатка в таких примерах. Постарайтесь сформировать свое ″я″, постарайтесь стать лучшей версией самого себя и не лениться. А сегодня полноценно наслаждайтесь принадлежащим вам днем, так как уже завтра будете готовиться к выпускным экзаменам.
Желаю вам светлого будущего, всегда с любовью вспоминайте своих учителей, благодаря которым стали грамотными, и тепло вспоминайте свои школьные годы – ведь однажды просто выясняется, что они были самыми беззаботными.