Գնում է պետական, ազգային, քաղաքացիական դավաճանություն. այս վիճակի   հեղինակը դարձել է ազգային չարիք. Րաֆֆի Հովհաննիսյան
26/05/2023 12:38
Գնում է պետական, ազգային, քաղաքացիական դավաճանություն. այս վիճակի հեղինակը դարձել է ազգային չարիք. Րաֆֆի Հովհաննիսյան
105 տարի առաջ այս օրը Սարդարապատում և քույր ճակատներում վճռվեց մեր ճակատագիրը, և մեր ժողովուրդը Մեծ եղեռնից 3 տարի հետո միասնական  կարողացավ թշնամուն կանգնեցնել, այսօր ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
«5 տարի առաջ մեր ժողովուրդն ունեցավ արժանի վերելք, որը պատասխան էր նախորդ տարիների սխալներին: Ցավոք, այդ պայքարը, որը պատկանում էր ժողովրդին, սեփկանաշնորհվեց, կուսակցականացվեց և դարձավ մի հոգու, մի խմբակի սեփականությունը: Ի վերջո հասկացանք, որ նա ուներ  իշխանությունը վայելելու և ինչ-որ ծրագրեր իրագործելու նպատակներ: Բայց, բոլոր դեպքերում, 5 տարի անց ապրում ենք աննախադեպ վայրէջք, մեր պետականությունը կորցնելու իրական հնարավորություն՝ մեր իսկ ձեռքով»,-ասաց Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով, եթե միասին ինչ-որ բան չփոխենք, ապա կգնանք մեր երկիրը հանձնելու ցեղասպանության: Հովհաննիսյանը շեշտեց, որ Նիկոլ Փաշինյանն արդեն բացեիբաց խոստովանում է իր հանցավորությունը, որ ինքը գիտակցաբար հանձնում է պետական, ինքնիշխան տարածքներ:
Քաղաքական գործիչը շեշտում է՝ ունենք լավ սպաներ, բայց որևէ մեկը որևէ ձայն չի հանում, պետական կառույցներում աշխատողները նույնպես չեն ընդդիմանում. «Գնում է պետական, ազգային, քաղաքացիական դավաճանություն: Այս վիճակի կրողը, հեղինակը դարձել է ազգային չարիք: Ուզում են Հայաստանը  դարձնել հաշմանդամ, կոնքային պետություն՝ այն հանձնելով զեղասպանող թշնամիներին: Եվ դա անելով՝ տվյալ անձը նույնպես դառնում է հանցակից ցեղասպանողներին»,-հավելեց նա:

Идет государственное, национальное, гражданское предательство: автор этой ситуации стал национальным злом – Раффи Ованнисян
26/05/2023 13:57
105 лет назад в Сардарапате и других сражениях решилась наша судьба, и наш народ через три года после Мец Ехерна смог остановить врага, заявил сегодня на пресс-конференции лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян.
«5 лет назад произошел достойный подъем в нашем народе, который стал ответом на ошибки предыдущих лет. К сожалению, эта народная борьба была приватизирована, партизирована и стала собственностью одного человека, одной партии. В конце концов, мы поняли, что его цель состояла в достижении власти и реализации каких-то программ. Однако, во всех случаях, спустя 5 лет мы переживаем беспрецедентное падение, возможность утратить нашу государственность нашими же руками», - сказал Раффи Ованнисян.
По его словам, если вместе не изменить что-то, то наша страна встанет перед угрозой перед геноцидом. Раффи Ованнисян отметил, что Никол Пашинян уже открыто признается в своем преступлении, что осознанно сдает суверенные территории государства.
Политический деятель также отметил, что в армии есть хорошие офицеры, однако они молчат, государственные служащие тоже не сопротивляются этому.
«Идет государственное, национальное, гражданское предательство. Автор этой ситуации стал национальным злом. Хотят превратить Армению в инвалида, в придаточное государство, сдав его геноцидальным врагам. И делая это, данное лицо также становится соучастником геноцида», - добавил он.